Zamutovské skaly 19-21.4.2013

Zamutovské skaly 19-21.4.2013

Prsty už svrbeli, ale zima nie a nie skončiť. No dočkali sme sa, víkend hlásili pekný a hneď bolo jasné, že Zamutovské skaly musia byť ako prvé. S Ďurom K. sme sadli na bus a o jednej sme už boli hore. Vetrík pofukoval, čerstvý lesný vzduch sa dýchal dobre a ticho, len vtáky štebotali a dole pri ceste bager kopal jarček pre potok. Dlho sme nezaháľali. Na rozlezenie hneď traverz.


Prvá cesta Malina IV+, Krokodíl V+, P.H. pozitív VI+, Kvak V+, Pásová výroba V+ a posledná cesta Fajna fuška VI. Začalo sa stmievať, založili sme oheň nazbierali drevo a piekli konečne vytúžené špekačky. Večer došiel Gabo, ktorý musel sadiť zemiaky, keď už začala tá jar.

Sobotu ráno nás zobudil hluk, ktorý sa šíril od cesty a odrazu sa tam objavili Košičania. Mali kurz skalného lezenia, bolo ich asi 20. Obsadili skoro všetky cesty, ale na rozlez sme stihli aspoň Malinu a zopakovali sme si Kvak a Gabo to dal OS. Presunuli sme sa dozadu. Chcel som skúsiť Varúúúúj VI+/VII-, ktorá nakoniec pustila. Ďuro K. si našiel spolulezkyňu z kurzistova a ťahal cesty ako drak. Gabo nemal nejakú chuť do lezenia, tak som si ešte dal Borneo a cestu vedľa Bornea napravo, ktorá nemá meno. Deň sa pomaly chýlil ku koncu, kurzisti tiež pomaly končili a my sme ešte presviedčali Miloša, aby došiel. Odvoz zohnal a predvečerom prišiel. Určite mu bolo v lese lepšie, ako by mal písať doma bakalárku. 😀

Nedeľu došiel ešte Duro H. na bajku. My sme začali klasickými cestami ako Hrbáč V+, Ypsilon V, Pozor strom VI-, Technická výchova VI, Pilierik VI+ a Cez previs VI. Milošovi to išlo ako po masle, vidno, že boldrovka cez zimu pomohla, no Ďuro K. asi vyčerpal svoj moral deň predtým a Ďuro H. konečne prekonal Borneo, na ktoré mal dlho zálusk.

 P.S: Bola to fajná akcia, konečne posedenie pri ohni a dotyk so skalou po zime.

Šuter

 

Comments are closed.