Tomašovský výhľad 26-28.4.2013

Tomašovský výhľad 26-28.4.2013

Konečne po dlhej zime nastalo teplo. Keďže nám padol vander do Slovenského krasu rozhodovanie nebolo ťažké a hneď bolo jasné, že sa ideme škrabať na Tomášovský výhľad. Už sa len dohodnúť kto pôjde. Ďuro H. („Predseda“) sa rozhodol, že nepôjde do Porúbky, Janko („Ten co má ručiská“) mal sobotu voľnú, ja mam momentálne voľno stále, Ďuro K. („Dzedo“) ten ide vždy, keď môže a ešte sa k nám pridal aj Kubo.


Po komplikovaných dohadovaniach som zistil, že všetci boli dohodnutí, že sa ide v piatok večer, len ja som to nevedel. Kubo sa rozhodol, že príde až sobotu ráno a dá si nejakú túru. A tak som sadol s Ďurom K. na autobus do Košíc, kde nás u čakal Janko. Ešte rýchly nákup a hurá na vlak do Spišských Tomášoviec. Ďuro H. mal dôjsť zo Zvolena, ale čo by to bola za cesta, keby nenastali komplikácie, jeho vlak mal meškanie 45 minút a nestíhal by prípoj do Tomášoviec. Nastalo pre nás ťažké rozmýšľanie,  čo spravíme? Náš nápad bol počkať ho v krčme v Tomášovciach, ale on by musel čakať na prípoj v Spišskej Novej Vsi 2 hodiny a to sa mu veľmi nepozdávalo. Naliehal na nás a keďže sme kamaráti vystúpili sme v Spišskej a tam sme ho počkali. Konečne sme boli kompletní, zohnali sme taxík, ktorý nás odviezol na Čingov a odšľapali sme si to pod Tomašák. Keď sme tam okolo jedenástej došli, už tam niekto spal, tak sme len niečo rýchlo zjedli a zaľahli spať.

Ráno bolo pekné, Iľko sa nemýlil, keď hlásil pekné počasie. Rýchle raňajky, povešanie expresov na sedák a hľadanie prvej cesty na rozlez. Došiel aj Kubo, vzali si mapu a išiel si dať nejakú túru cez Raj. Ďuro sa dal do kopy s Ďurom a ja s Jankom. Na začiatok sme vybrali Dievčenskú IV+, pekné rozlezenie a potom Via komiči VI+, ktorá bola veľmi pekná a pustila nás. Ďalšia bola ľahšia cesta Drlík IV+ a potom sme sa presunuli k jaskyni. Niečo sme zajedli a pustili sa do ďalších ciest ako Mladňacka VII-, Richtárka VII-, ktoré potrápili v jednom kroku. Ďuro s Ďurom poliezli Hodiny IV, Hodiny direct V+, Dievčenská IV+, Odštepy V, Hje rup IV a Nit IV. Ľudí tam bolo neurekom a stretli sme tam Ďura a Miša, s ktorými sme pokecali a potom sa nám už nejako nechcelo liezť, ale nakoniec ešte padla cesta Fickov nárek V. Kubo sa medzi tým vrátil z túry a relaxoval pri ohníku. Pomaly sa stmievalo, doliezli sme, ale chuť na pivo bola veľká a Ďuro s Ďurom navrhli, že pôjdu do Čingova načapovať do fľaše. Tak oni šli do Čingova a my na drevo. Náš smäd neutíchal a ich nebolo. No po telefonáte nám to už bolo jasné. Boli na ceste, ale jednému z nich sa už jazyk plietol. Pivo prišlo a s ním aj ďalších 6 ľudí, ktorých stretli cestou. Nakoniec tam došli ešte ďalší dvaja a bolo nás tam neurekom. Večer sa niesol v znamení dobrej nálady, aj sme si zaspievali, došiel aj týpek z bongom a bubnoval a bubnoval. Ďura sme uložili do spacaáku a pobrali sme sa spať aj my.

Nedeľu nad ránom nás zobudili kvapky dažďa, ale našťastie to bola len prehánka. Ráno bolo chladné a zamračené. Raňajky nechutili ako obvykle, všetci mali lesný syndróm a čudný pocit v žalúdku. No rozhodli sme sa aj tak, že ešte niečo vylezieme. Janko naliezol do Odštepov V, ale jeho kroky vyzerali neisto a tie ďalšie kroky ešte neistejšie. Rozhodnutie padlo, už sa nelezie, s tým, že Janko to musí doliezť. Doliezol. Zbalili sme veci, rozlúčili sa, vyšli hore na Tomašák, niečo zjedli pokochali sa výhľadom, urobili dôkazy, že sme tam boli a išli ešte na pivo do Tomášoviec. Posedeli sme na terase, slnko opäť začalo pražiť a dojedali sme veci čo si Ďuro chcel odniesť domov :-). Najedení sme sa pobrali k vlaku rozlúčili s Ďurom H. a išli svojou cestou.

Šuter

 

Comments are closed.