Turniská a Zamutov 19-21.7.2013

Turniská a Zamutov 19-21.7.2013

Konečne, balím batoh, Janko povedal, že naľahko. Smer Turniská. Pridala sa k nám aj Monika, takže sme traja. Ráno vystupujem z busu v Košiciach. Monika prichádza krátko po mne, pozeráme na odchod vlaku. Voláme Jankovi, či to za pol hodiny stihne. Dobehol minútu pred odchodom. Tak sme pokope. V Margecanoch sme chytili krásny stop až do Kojšova, už to nemohlo byť lepšie.

Na Turniská prichádzame s predstihom, ani sme to nečakali. Púšťame sa do prvej cesty Lečo V+, Janko to vybehol ako laň, naviazujem Moniku, jej prvá cesta na skale za V+, ale veľké problémy jej nenarobila. Druhá cesta Haľkovina VI začiatok stačilo prebiť a potom to už išlo, ako po masle. Monika so do nej pustila a prebila to na TR (top rope). Ja som si ešte dal Pre Zuzanu VI, krásna boldrová cesta po lištách, ktorá ma potrápila. Janko si dal Bonsaj VI+, prebil to pekne, boli v nej 2 krásne tempá. Potom sme sa pustili s Jankom do cesty, ktorú sme dlho obkukávali Pivné bruško VII-. Samozrejme pustil prvého mňa, veď prečo nie :-). Veľmi pekná cesta cez lišty, v ktorej som raz odsadol a Janko tam dal pekný pád, no nakoniec sa nám to podarilo doliezť. Ja som zistil, že som stratil mobil, ktorý zo začiatku ešte zvonil, ale neskôr už nie. Medzitým prišli na Turne Evka s Peťom a sľúbili nám odvoz do Košíc. Rozhodovali sme sa čo ďalej, po dlhých debatách ideme na Dievčenskú V+ s tým, že si tam vyleziem všetci.  Janko to vybehol prvý zhodil nám lano naviazali sme sa s Monikou, no začuli sme hrmenie. Janko nás upokojil, že: „je to ďaleko tu to nepríde.“ Tak lezieme, doliezol som za ním, Monika začala liezť, ale previs ju zastavil. Spustili sme ju dole a odrazu, čo to? Začalo pršať. Ale veď to je len letný dážď, ktorý prejde :-). Zmokli sme do nitky, stáli pod stromom a čakali, kedy to prestane. Neprestalo. Rýchla „zdrhačka“ dole k autu za stáleho hrmenia. V Kojšove padlo ešte jedno pivko na cestu. Evke ďakujeme za odvoz a z Košíc sme mali hneď spoj do Vranova, lebo večer sme išli do Zámutova a sobotu opäť lezenie.

Zastavili sme sa najprv u Janka doma. Jeho mamka nás ponúkla „fajnými kolačkami“ a keďže nám nealkoholické pivo nebolo po chuti dali sme si iba vodu :-). Potom sme sa presunuli do mňa. Najedli sme sa do prasknutia, došiel tam aj náš odvoz Ďuro K. a aj Gabo. Zbalil som si batoh, tento krát na ťažko. Pred polnocou sme došli k skalám rozložili sa a posedeli do rána pri ohni. Ráno nás zobudil Ďuro H. s Jančom Vargovčíkom.

Rýchle raňajky, Gabo sa postaral o obed a my sme išli liezť Janko s Ďurom K, Jančo V. s Ďurom H. a ja s Monikou. Prvá cesta na rozlez Hrbáč V+, Zlatá stred V a Ipsilon V, Monike sa podarilo všetky vyliezť najviac ju potrápil Ipsilon. Jančo V si vyliezli s Ďurom Ačk V a Placku, ktorú sa Jančovi nepodarilo vyliezť. Ďuro K. s Jankom vyliezli Pilierik VI+ a Schovanka VI. Monika sa pobrala domov, lebo mala ešte prácu. Gabo nám pripravil fajny obed, takže sme sa najedli a Ďuro H. s Jankom sa pustili do Nekonečna VI+/VII- Ďuro sa tam potrápil pár krát odsadol a Janko to dal OS. Ja som mal ešte zálusk na Beh cez prekážka VII, ktorá som chcel skúsiť, cesta v sklone po lištách. Začiatok bol v pohode po tretí borhák no potom sa to začalo. Okričal som sa tam, opadal, no dal som to z posledných síl. Potom sme sa presunuli opäť ku „krmítku“ dačo zjedli a zaľahli. Nikomu sa nič nechcelo. Mne to po pár minútach ležania nedalo a presvedčil som Janka nech ideme ešte vyskúšať Baracudu. Prišli sme pod ňu, Janka som pustil prvého, prvý expres, druhý expres v pohode zapol, tretí mu neurobil veľa problémov no posledný, cez oblinu, do oblej lišty a dupať nohy hore, no ne a ne to dať, sadol tam, skúšal, no potom pustilo a dal to. Naliezol som ja, moje prsty cítili cestu predtým. Posledný expres som nemohol zapnúť. Nakoniec som to dal, ale prsty boli na doraz. Jankovi to nedalo a naliezol do toho zas, posledný expres, už načahuje ruku do chytu, no zrazu chytí expres, len sa dole smejem, smeje sa aj on a nechávame to tak, nabudúce to pôjde. Chytro balíme veci a odchádzame preč. Krásne dva dni lezenia, už sa tešíme nabudúce.

PS: Ďakujem chlapíkovi, ktorý mi zavolal, že našiel môj mobil a keď som poň prišiel, tak neprišiel on.

 

Comments are closed.