Dreveník 23.-24.5.2020

Dreveník 23.-24.5.2020

A je to tu, po nekonečne dlhom  „korona ošiali“ sa tento rok chystáme na prvú väčšiu lezeckú akciu. Tento krát sme sa pripojili k našim kamarátom z HO Slávia Zvolen, ktorí si na výjazd vybrali veľmi pekné miesto. Národnú prírodnú rezerváciu Dreveník (najväčší travertínový útvar na Slovensku).

23.5. 2020, 6.17 – Traja mušketieri Dominika, Maťo a ja nasadáme na vlak smer Prešov. Tam sa stretávame s Mirom a konečná zostava štyroch mušketierov nasadá na bus smer Spišské Podhradie. Odtiaľ sme to k penziónu mali peši necelú hodinku. Cesta viedla popri majestátnom Spišskom hrade, nooo bohužiaľ do kopca. (ktorý inteligent si postaví dom na vrchu skaly?) Vchádzame do dedinky a už z diaľky vidíme z lesa vytŕčať skaly. Jeeeej tam idemeee. Rýchlo sme sa ubytovali a naraňajkovali. Väčšinu lezeckého vercajku sme naložili Mirovi na chrbát, opýtali sme sa na cestu a plný nadšenia sme sa vybrali ku skalám. Samozrejme nám z tej eufórie zlyhala orientácia v teréne a tú spomínanú, peknú cestičku popri aleji stromov sme minuli, a namiesto nej sme sa brodili kríkmi. Po čase blúdenia rôznymi sektormi sme konečne našli to správne miesto a vytiahli sprievodcu. S nemým úžasom sledujem to množstvo lezcov na jednom mieste. Taká hustá premávka sa len tak nevidí.

Medzičasom z Vranova dorazil aj zvyšok partie Maťo B., Filip a Ďuro, Jožko a Peťo s rodinkami.(asi sme blúdili dlhšie ako sa zdalo). S každým členom ktorý prišiel, prišla aj veľká dávka pozitívnej energie. Keď sa zozbierala konečná zostava Slaňákov, akoby celé miesto patrilo len nám. Počuť všade navôkol známe hlasy prinieslo nie len množstvo dobrej nálady, ale aj viac sebavedomia pri lezení. Rozdelili sme sa a každý liezol koľko vládal. Pre zopár z nás to bola prvá skúsenosť s travertínom a o to viac sme si to vychutnávali. Poliezli sme veľmi pekný sektor – Raj – tvoria ho rôzne skalné útvary a kamenné veže. Dali sme si nejaké 4ky, 5ky, a niektorí aj poriadne pecky (v ktorých sa viselo aj 20minút ;D). Dokonca padlo aj niekoľko OS prelezov. Po dolezení väčšiny ciest nás čakal fakt parádny výhľad (už chápem ten hrad). Dovolím si povedať, že v tento slnečný deň sme sa vybláznili asi všetci. Hodiny ukazujú, že už máme väčšinu dňa za sebou tak pomaly balíme. Rýchlo cvakneme zopár spoločných fotiek, aby bolo čo založiť do albumu a postupne schádzame k penziónu, kde si niektorí stihli dať aj čapované pivo.

Všetci sa rozišli a piati z nás zostali aj na noc. Večerné posedávanie v altánku sa nieslo vo veselom duchu. Dlhé konverzácie, spomínanie či plánovanie spoločných akcií a dobré jedlo. Čo viac si priať ? Spať sme sa vybrali celkom skoro, veď zajtra lezieme. Bohužiaľ počas noci spŕchlo a liezť sa vybralo len zopár borcov. A tak štyria mušketieri ukončujú víkend a ako poslední odchádzajú z krásneho miesta Dreveník.

Myslím si že, máme za sebou ďalšiu peknú akciu kde sme mali možnosť spoznať nových ľudí a navzájom sa od seba čo to naučiť. Na záver sa chcem všetkým poďakovať za super víkend a teším sa na ďalšie akcie.

Soňa  °‿°

Spoločná foto

Comments are closed.