Dedinky – Stratená 18.-21.6.2020

Dedinky – Stratená 18.-21.6.2020

Tento rok je naozaj riadny blázinec a počasie nie je výnimkou. Ale bez lezeckého výjazdu by to nebolo ono. I keď tento klubový výjazd už by sme ťažko nazvali len čisto lezeckým. Keďže nám silno pršalo tak si na svoje prišli aj bajky, lode a turistika. 

Poliezť sa podarilo len dve cesty. V Sektore pri ceste sa preliezli Platňa (V-) a Cez previs vľavo (VI) čo bola 4kova cesta so 6kovým krokom cez previs. Obe cesty riadne mokré, ale šlo to i tak, až kým nás nevyhnal lejak. Liezli Maťo B. s Monikou.

V oblasti bicyklovej toho bolo trošku viac. Prvý večer sme urobili len krátky okruh do Stratenskej píly. Všetko mokré, všade blato. Druhý deň sme si dali cestu zo Stratenej cez sedlo Kopanec k horárni Sokol a späť. A tretí deň sme sa zo Stratenej pustili do Dobšinej a dali si Dobšinský kopec. Bajkoval Peťo, Lukáš a Maťo.

Cez Stratenskú PíluCyklisti

https://sk.mapy.cz/s/juhejacagu

Cez sedlo Kopanec

https://www.strava.com/activities/3647557935

Dobšinsky kopec

https://www.strava.com/activities/3647558610

Vodáci sa tiež nenechali zahanbiť. Na rozbúrenú vodu riečky Hnilec sa pustili Matej s Filipom a Maťo A. Riečka, ktorá je za normálnych okolností ťažko splaviteľná, lebo v nej chýba voda, tak teraz po týchto dažďoch to bola riadne divoká rieka.

Keďže sme tento rok mali so sebou asi všetky slaňácke deti, tak pre ne zorganizovali rodičia prechádzky do Stratenského kaňonu.

O večernú zábavu sa staral gitarový a spevácky zbor Slaňák. Kuchársky zbor zasa pripravil fajnovú fazuľovicu a o čapovanie sa staral hostinec Stará Krčma, ktorý nás všetkých ubytoval a napojil. Jeden z večerov nám spestril aj Mišo Sabovčík s partiou, ktorých vyplavil Hnilec priamo k nám do kempu.

Všetci sme sa zo svojich výjazdov vrátili živí a zdraví, len predsedovi sa z toľkého dažďa zatočila hlava. Do Stratenej sa raz určite vrátime, ale s poriadnym počasím.

Účastníci zájazdu: Maninovci, Adamovci, Krivákovci, Homzovci, Bukovci, Andrejovci, Dudovci, Adamovci ml., Lukáš, Jaro, Soňa, Bako, Moňa, Dominika, Miro, Maťo, Ďoďo, Filip a priatelia z horolezeckých klubov Rožňava a Zvolen.

Bako

Comments are closed.