deti Opäť na skalách 18.5.2019

deti Opäť na skalách 18.5.2019

Tak ako minulí rok, tak aj tento sme sa rozhodli odmeniť naše šikovné deti z krúžku. Ako? Samozrejme lezením na skalách. Objednali sme počasie, vybrali termín a miesto. Ako stále naše obľúbené Zámutovské skaly.

V sobotu ráno sa všetci účastníci zišli na autobusovej stanici vo Vranove, posadali do autobusu a vyrazili do Zámutova. V Zámutove všetky deti povyskakovali z autobusu a plné nadšenia a energie sa vybrali na cestu k skalám. Po dlhom šľapaní blata do kopca, začalo nadšenia a energie trocha ubúdať. Malou záchranou sa stal prírodný prameň pri ktorom sme sa všetci osviežili a nabrali zásoby vody na neskôr. Cestou nahor sme sa tradične zastavili pri obrovskom niekoľko storočnom chránenom dube. Spravili niekoľko fotiek a pokračovali ďalej. Sledovať natešené tváre detí keď sme dorazili ku skalám stálo naozaj za to. Nejaký čas sme si oddýchli, najedli sa a šup šup povybaľovať a porozdeľovať si lezecký vercajk.

Pod Filipovim drobnohľadom si všetci zopakovali ako sa správne naviazať na lano. Počas tejto „skúšky“ sa  Viki a Kika  šikovne postarali o to, aby už boli na skale natiahnuté laná. A my ostatní sme Opakovaniesi porozdeľovali ďalšie úlohy (fotografi, ističi, a strážcovia ohňa).

Niektorí boli na skalách po prvý krát, ale za tými ktorí už skalu okúsili dlho nezaostávali. Každý  si vyskúšal viacero obťažnosti a niektorí prekonali svoje doterajšie limity. No a najväčší odvážlivci sa dokonca pustili aj do zlaňovania. Niekoľko hodín lezenia nám všetkým dalo poriadne zabrať. Všetci unavení sme postupne začali baliť laná a všetok ostatný materiál. Na záver sme vybehli na vyhliadku. Odtiaľ sme si vychutnali parádny výhľad, spravili niekoľko fotiek a utekali dole. Dole nám Ďuro za odmenu rozdal džúsiky a horalky (úžasný moment).  Nastal čas vrátiť sa späť. Ďuro si vzal na pomoc Dominiku a spolu bezpečne odprevadili všetky deti do dediny. A tam si ich už vyzdvihli rodičia.

Myslím si, že to bol krásny deň z ktorého sme vyťažili čo sa dalo. Tak už len počkať rok a sme opäť pripravení zozbierať kopec nových zážitkov a skúseností.

Soňa 😀

Vrcholovka

Comments are closed.