Tomašovský výhľad 3-5.8.2012

Tomašovský výhľad 3-5.8.2012

Leto v plnom prúde, počasie hlásili pekné s občasnými búrkami. Rozhodlo sa, že to bude Tomašák, tam sme ešte neboli. Účasť potvrdilo nezvyčajne veľa ľudí. S Ďurom K. som nasadol do vlaku a sobotu ráno sme už šľapali hore. Janko, Monika a Mia tam už boli od piatka.  Počasie bolo pekné, tak sme nezaháľali a hneď sa pustili do prvých ciest, ja s Jankom a Ďuro K. s Miou a Monikou.


Prvá cesta bola Balkón z ľava IV, Dievčenská IV+. Ďuro s Miou a Monikou vyliezli Šepot kvetín IV a pustili sa do cesty Niť IV, ale naliezli tam v polovici do inej cesty a nevedeli, ako z toho. Veľa sme toho nestihli, lebo prišla letná búrka a rýchlo sme utekali do jaskyne. Natiahli sme celtu, ktorá nám neskôr slúžila aj ako sprcha, lebo v nej stala voda. Zastavili sa aj českí turisti, ktorých zastihla nečakane búrka. Posedeli, pokecali a dali aj pár tipov na lezenie v Čechách. Po daždi bolo všetko mokré, ale nedalo nám to a pustili sme sa ešte do ciest ako Komín IV a Východná V+. Večer došiel Gabo, Ďuro H. a jeho spolužiak Peťo. Mia mala povinnosti, tak utekala rýchlo do Košíc a večer ešte cestovala do Čiech. Ohník nám horel, gitara hrala a dobroty sa vyvárali.  

Nedeľu ráno sme sa pustili do ďalších ciest, ako Odštepy V, Hodiny IV, Petrík V+, Las Vegas IV+ a Gabo si dal Richtárku VII-. No čo k tomu dodať lezenie pekné, skvelá partia, len tá skala trochu vyšmýkaná. No už sa tešíme teraz na ďalšie lezenie na Tomašáku.

Šuter

Comments are closed.