Štvrté narodeniny SLAŇÁKU na Zámutovských skalách 9.-11.9.2016

Štvrté narodeniny SLAŇÁKU na Zámutovských skalách 9.-11.9.2016

Tým, že to píšem už s dosť veľkým časovým odstupom, môže sa stať, že na niečo pozabudnem alebo nechtiac zmením. Písal sa 11. september 2012, keď sa začala tvoriť história HK SLAŇÁK a teraz už oslavujeme 4 rôčik. Je to iba rôčik lebo stále sme v podstate iba na začiatku.

Akcia padla presne na termín 9.-11. september čiže presne na vznik nášho klubu a tak nebolo nad čím rozmýšľať. Už len stačilo dúfať, že sa stretneme perfektná partia a podarí sa vybaviť aj počasie. V piatok viacerí z nás mali ešte pracovné povinnosti a tak sme vyrazili z VT až poobede v zložení bratov Maťo a Kubo Adamovci, Katka a Jančo Krivákovci, Filip a nakoniec Janka a Ďuro Mikito-Homzovci. V Zámutove na konci dediny je nová reštika Kondor, ktorú sme nemohli obísť a dali sme si po jednom orosenom pivečku. Už sa pomaly stmievalo a tak sa skupinka horolezcov pobrala hore ku skalám. Dorazili sme tam už za úplnej tmy a čo sme nečakali bolo, že tam nás už čakali Jožo aj so Simonou s rozloženým ohňom. Veľmi nás to potešilo. Hneď prebehlo zvítavanie a ďalej sme už len posedávali pri ohni a užívali si pokoj, pohodu a grilované bravčové mäsko s pivkom. Celú noc, všade naokolo ručali jelene keďže bolo obdobie ruje a v Slanských vrchoch je silná jelenia oblasť. Sedelo sa super popri jeleňom koncerte a spať sme šli ani neviem kedy.

lezenielezenie

Ráno po raňajkách sme sa pustili hneď do lezenia. Okolo obeda dorazili ešte Kika, Daniel, Maťo a naši priatelia z Michaloviec. Prevažne sa liezli staré dobré a osvedčené klasiky od Položenej až po Technickú výchovu. Niektorí z nás sú v podstate na skalách začiatočníci a tak vlastne prebehol aj taký malý mini kurz lezenia na skalách. Počasie vyšlo pekné, bolo príjemne teplučko a do sýtosti si zaliezli všetci. Podvečer sa partia pomaly potrhala a tí čo mali doma povinnosti sa pobrali domov. Na noc sme ostali už len piati. Za tmy došiel aj Ďuro K. Večer sa opakoval ako deň predtým, jelení orchester, dobrá žranica a pohoda pri ohníku. Boli sme dosť unavení a preto sme šli spať skoro.

partia

V nedeľu ráno kto mal ešte chuť si poliezol a pred obedom sme sa pobalili a išli pomaly domov.

Na záver len dodám, že to bol veľmi príjemný víkend, ktorý sme strávili v pohodovom lezení so skvelou partiou ľudí.

HORE ZDAR a LEZENIU ZVLÁŠŤ

predseda Ďuro

Comments are closed.