SITNO 14.6.-17.6.2018

SITNO 14.6.-17.6.2018

 Tak a je to tu. Prvý ozajstný, veľký, klubový, suprový, parádny a ešte neviem jaký výjazd Slaňáku. Super bolo. Viac niet čo dodať.

Ale nie. Malo sa ísť do Paklenice, ale pre jednu príjemnú nepríjemnosť sa predstavení klubu zhodli na Sitne. Ideálna lokalita. Všetci sme to mali rovnako ďaleko, aj keď som nakoniec cestoval s ostatnými z východu (kvôli tej príjemnej nepríjemnosti). Cestou z VT sme sa ešte zastavili v Ružomberku na nákupy, borovičku a čískejk. Diky Kubo a Vika. Došli sme konečne na počúvadlianske jazero nad Banskou Štiavnicou a začali rozkladať tábor. Až za tmy došli ďalšie posádky. Ten večer sa nás tam zišlo 19 kúskov.

Samozrejme, že nás hneď ráno vyšmarili z kempu. Vraj neni sezóna. Bla bla bla. Tak sme museli preč. Nakoniec sme stanovali pri Sitnianskom hrade. Pekná zrúcanina. Oplatí sa tam zbehnúť už keď budete na vyhliadke. Dovalili sa ďalší ľudia. Odkedy som preč z východu tak som aj stratil prehľad koľko nás v klube vlastne je. Das tisic stanov sa postavilo. Ja som žiadny nemal, spal som pod dreveným prístreškom. Odporúčam. Poobede sme si konečne šli zaliezť. Nejaké 4ky a 5ky, do 25 metrov. No nádhera. A tuším, že tam padla aj nejaká 6tka. Večer už prebiehal v klasickej horolezeckej nálade. To nejdem rozoberať, všetci vieme o čo sa jedná.

Druhý deň sa varil guľáš a vyliezlo kopec ciest. V kempe som nebol celý deň takže neviem ako presne to tam prebiehalo. Videl som len výsledok večer 😀 Poliezli sme opäť veľmi pekný sektor. 4ky, 5ky. Guľáš majsterFajnové lezeníčko. Taktiež sme mali aj hodinu metodiky. Cestou zo skál sme sa ešte zastavili na Chate Andreja Kmeťa na Sitne. Fajnová šošovicová či kapustová, ale aj chmeľová polievočka. Pomaly sa už ale začalo stmievať tak sme šli do nášho kempu na guláš a iné fajnotky. Zábava až do rána po našim. Radojsc žic. V nedeľu sme už všetko balili. Baby ešte vybehli čosi poliezť. A rozpŕchli sme sa všetci preč.

Dúfam, že sme započali novú, veľmi príjemnú tradíciu v našom klube. Verím, že sa uvidíme aj na ďalší rok v minimálne rovnakom počte. Zvyknem písať účastníkov zájazdu na konci článku. Ale bolo nás toľko, že napíšem len: SLAŇÁK a kamaráti zo Zvolenskej Slávie 🙂

                                                                                                                                                             Bako

Comments are closed.