Klubový výjazd na Zámutovských skalách 27.-29.6.2014

Klubový výjazd na Zámutovských skalách 27.-29.6.2014

Pôvodný výjazd na Zámutovské skaly mal byť spojený s prednáškou a ukážkou lezenia pre poľských turistov. Lenže nakoniec sa ozvali, že prídu až o víkend neskôr, ale my sme už boli dohodnutí, tak sme predsa išli liezť.

Vyrazili sme už v piatok doobeda, Ďuro, Maťo a ja – Miki. To by som nebola ja, keby sa mi niečo neprihodilo :-). Deň predtým som si u Ďura zabudla telefón a nevedel sa mi dovolať. Na to všetko som v piatok ráno v autobuse smerom do Čaklova zaspala a tak som nevystúpila na dohodnutom mieste. Ďuro s Maťom na mňa dosť dlho čakali a nakoniec sa vybrali po mňa do Čierneho n/T. Lenže ja som vystúpila vo VT a vybrala sa pešo smerom do Čaklova. Nejaký čas to trvalo a zrazu pri mne zastaví auto a sedel v ňom Ďuro K. a Zuzka a zhodou okolností išli smerom do Zámutova. Hneď zavolal Ďurovi, že ma vyhodí na konečnej zastávke v Zámutove. Tam sme sa konečne stretli po asi hodinovom meškaní. Pomaly sme sa vybrali hore na skaly. Keď sme dorazili hore, hneď sme postavili bivaky a nezbierali drevo na oheň. Mňa bolela hlava a bola som dosť unavená, tak som si ľahla spať. Ďuro a Maťo sa dali do lezenia, aby stihli čo najviac poliezť. Neskôr dorazil aj Kubo a tiež trochu poliezol, ale on išiel večer domov. Podvečer došiel ešte Janko naložený vercajkom na lezenie a po ňom Soty na biku z Rudľova. Chlapci trochu večer posedeli pri ohni a dali si pivko.

V sobotu ráno sme chceli spraviť lanovku, ale pokus zlyhal, nenašli sme vhodné miesto pre ňu. Tak sme začali liezť. Medzi tým ešte dorazila Katka s Tedym a Ninkou a Ďurov spolužiak Peťo. Neskôr ešte prišiel Šuter, Ďuro K. a Zuzka. Došiel aj Robo na motorke a preto, že sme mali málo vody, tak sme ho zneužili, aby nám doniesol vodu z chaty Javorovej. Nakoniec prišiel na biku aj Sotyho brat Jaro. Všetci ostatní začali liezť, nejako sme sa rozdelili a mali sme radosť z vylezených ciest. Niektorí z nás si prvý krát potiahli cesty na skalách a bola to užitočná skúsenosť. Pomaly a isto začalo poprchávať a tak sa niektorí začali baliť na odchod domov. Večer sme zase posedeli pri ohni, ugrilovali mäsko a dali sme pivečko. V nedeľu ráno sme sa pobalili a išli sme domov. Ostali tam už len Ďuro K., Šuter a Zuzka, ktorí išli tiež poobede domov. Bol to veľmi príjemný lezecký víkend, zatiaľ s najväčšou klubovou účasťou. Veríme, že taká účasť bude čo najčastejšie a tešíme sa na ďalšie takéto podobné akcie.

MIKI

Comments are closed.