Deti z krúžku prvý krát na skalách 21.5.2016

Deti z krúžku prvý krát na skalách 21.5.2016

Prvý rok horolezeckého krúžku v CVČ máme takmer za sebou. Môžem za seba povedať, že celkom úspešne. Preto sme sa rozhodli za odmenu zobrať deti na ozajstné skaly.

Výletu sa zúčastnili len deti, ktoré celý rok poslúchali a taktiež sa lezecky výrazne od septembra zlepšili. Pobalili sme materiál zo steny a vyrazili. Všetok vercajk som doniesol do Zámutova autom a Ďuro s Jankou sa s deckami doviezli autobusom. Niektoré deti došli aj s rodičovskou podporou. Okolo pol dvanástej, keď už sme boli všetci sme vyrazili po modrej turistickej značke ku skalám. Pre niektorých to bola prvá túra v živote. Asi po hodine fučania a sťažovania si sme sa nakoniec ocitli pri vytúžených skalách. Hore už na nás čakal Kubo s Danom, ktorí liezli už od piatku. Deti sa tak nadchli, že namiesto obeda sme sa rovno vrhli do lezenia. Vytiahli sme zopár ľahkých ciest ako napr. Ačk IV+, Placka V, Britva V, Pre Lucku V, Rýchlovka IV a Botanická IV+. Všetci vyfasovali prilbu a sedák a už sa driapali hore. Pozerať na tie ich prekvapené tváre, keď sa prvý krát dotkli skaly bolo chvíľami aj vtipné :D. Niekto sa s novým prostredím zoznamoval dlhšie a niektorým to išlo hneď od začiatku. Predsa len tí z nás, ktorí už na skale liezli vedia, že sa to s lezením na umelej stene nedá porovnať. Po dolezení sme sa pustili do pravej lesnej opekačky a do sýta sa najedli. Nakoniec si decká ešte vyskúšali jednoduchý zlaňák. Okolo piatej sme sa pobalili a pobrali pomaly do dediny, kde si po deti prišli rodičia a my sme si mohli dať zaslúžené pifko (pre mňa ako šoféra len mirinda :(). Výlet dopadol nad očakávania. Deti si odniesli krásny zážitok a my parádny pocit z dobre vykonanej práce.

Účastníci zájazdu: Ďuro, Janka, Kubo, Dano, Maťo, rodičia Miro, Lucia, Dano a z deciek Emka, Saška, Tamarka, Timejka, Kika, Emmka, Danka, Rišo, Maťo, Boris a Matej.

Maťo

Comments are closed.