Rysy 28.8.2011

Rysy 28.8.2011

      A je to tu zakladatelia Horolezeckého klubu SLAŇÁK na prvom spoločnom výstupe vo Vysokých Tatrách. Ako už je zvykom na našich potulkách Slovenskom, že málo kedy máme pekné počasie tak ani teraz to nebolo inak. Počasie bolo hmlisté ale nám to nevadilo. Na Štrbskom plese trochu sprchlo ale to nás neodradilo a začali sme postupovať na Popradské pleso. Tam sme našli naložené krosná, ktoré môžu dobrovoľníci vyniesť na chatu pod Rysmi. Spočiaku sme váhali či ich zoberieme…

Read More Read More

Nízke Tatry 9.-11.9.2010

Nízke Tatry 9.-11.9.2010

        Nízke Tatry, nádherná časť Slovenska. Pol roka sme s partiou hovorili o tom ako, sa v septembri vyberieme na hrebeňovku do Nízkych Tatier. Nakoniec sme sa zišli celkom veľká patria – Šuter, Gabo, Kajsi, 2x Ďuro a Peťo. Konečne nadišiel ten deň, ale počasie nám nevyšlo. Šľapali sme z Telgártu na Kráľovu hoľu po hmle, bolo vidno max na 10 metrov. Boli sme celý premočený. Na Kráľovej holi dnu vo vysielači sme si trochu vydýchli, uvarili…

Read More Read More