Výročák 4.-6. septembra 2020

Výročák 4.-6. septembra 2020

Každý rok sa Slaňáci stretávajú na rôznych klubových akciách. Jednou takouto akciou je aj Výročák. Ako už názov napovedá, koná sa každý rok. Tentokrát to bolo už po siedmy raz. S príchuťou pandémie a na novom mieste. Pre jednu milú udalosť sa oslava založenia klubu musela posunúť o týždeň skôr. Blahoželáme Vika a Kubo. Nech vám to spolu lezie! Dik za holubky a kolačky.

Ku skalám sme sa dostali štvrtok večer. Ja z VT bajkom a Jančo, Monika a Apaš pešo zo Zámutova. Na lano sa nám už nechcelo, tak sme si dali full traverz pri ohnisku. Užili sme si posledné kľudné chvíle a išli spac.

V piatok sme si poliezli zopár ciest na spodných skalách pri ceste. Tvrdá šestková klasa a nové vymyslené bouldre nám dali riadne zabrať. Príjemne zničení sme zbalili veci a prešli sme sa na chatu Javorovú. Tam nás už čakali ďalší členovia Slaňáku a pivo. Miesto okolo chaty nám ponúklo skvelý priestor na postavenie stanov, posedenie pri ohni a strechu nad hlavou v prípade dažďa.  Ale všetok dážď sme si vyčerpali v Stratenej a na THT, takže v sobotu sme to poriadne lezecky rozbalili. S Monikou sme oprobovali Čulkovský hrebeň. Pohybovali sme sa niekde okolo stupňa obťažnosti 6. Prístup a pohyb pod skalami nič moc, ale lezenie nááádherne. Rozhodne odporúčame. Zvyšok klubu si zaliezol na Zámutovských skalách. Väčšinou to boli klasiky čo stále, ale hlavne sa rodičia venovali lezecky deťom. V nedeľu sa liezlo len doobeda. S Peťom sme vyskúšali zopár ciest na spodných skalách a zistili, že málo lezieme :D. Ako doplnkový program sme mali slack line, freesbee, bajk, opekanie, spievanie, pijanie, jedenie a ich rôzne kombinácie. 20 kíl živanskej bolo málo a guľaš parádny. Nikomu sa nič nestalo a pivo sa vypilo, takže ďalší podarený Výročák za nami. Tisíc takých pred nami!! 

Všetkým zúčastneným ďakujem, že prišli a vidíme sa znova o rok.

Bako

Spoločná foto

Comments are closed.